בית חכם

 
 
אברון מערכות הינה נציגה ומשווקת של מערכות CRESTRON החברה המובילה בתחום מערכות בית חכם והיחידה בעולם הנותנת פתרון כולל לכל תחום החשמל והמולטימדיה.

המערכת מספקת פתרונות שליטה ובקרה כוללים, שליטה על חדרי קולנוע, תאורה, מולטימדיה ומוזיקה מרכזית, וילונות, מערכות אבטחה, אינטרקום, בקרת אקלים ועוד.

השליטה מתבצעת באמצעות מגוון רחב של מסכי מגע/לחצנים קבועים ואלחוטיים מהמתקדמים מסוגם בעולם.

התקנת מערכת בית חכם דורשת תכנון ומחשבה רבה, אנו באברון מערכות נדאג להתאים לכם מערכת המשתלבת בסגנון חייכם כדי שתתקבל את התוצאה הטובה והאיכותית ביותר, כל זאת בהתחשב בתקציבכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בית חכם בשירות שומרי שבת

 
לשומרי שבת יש דרישות שנות מהמערכות החשמליות שלהם בשבתות ובמועדים. במשך השנים למדו שומרי השבת להסתפק בשעון שבת כמענה על כל הצרכים, אבל ככל שמערכות החשמל נכנסות לחיינו ותופסות בהם מקום רב יותר, נראה שמה שהתאים בעבר, כבר לא מספק פתרון טוב כיום. מכון צומ"ת (צוותי מדע ותורה) שמבחינות רבות נחשב לבר סמכא בתחום, נדרש רבות לטפל בנושא הפתרונות הטכנולוגיים אל מול ההלכה. כדי להבין היטב את מהות הפתרונות נדרשת הבנה טובה של הדרישות והצרכים המיוחדים המתבקשים ע"פ רוח ההלכה. בחרתי להתחיל דווקא בדבר אחד שבו קיים חסרון לפתרון הדיגיטאלי. מסתבר שההלכה מתירה ללחוץ על המתגים (הפינים הקטנים בשעון השבת המכאני) במצב שבו יש לי אורחים בבית ואני רוצה להאריך את משך הזמן עד לכיבוי האור, מאחר ואני לא מבצע שום פעולה של כיבוי או הדלקה מיידיים. דבר כזה מותר לבצע רק בשעון הרגיל ולא בשעונים דיגיטאליים למיניהם. ועכשיו למערכות בית חכם.

שעון שבת:
בבית עם חשמל רגיל, לכל מעגל שאמור להישלט באופן אוטומטי בשבת, יש צורך בהתקנת שעון שבת בנפרד. אם יש לי עשרה מעגלים, אני צריך להתקין בלוח עשרה שעונים. בבית חכם יש מערכת שיכולה לשלוט על כל המעגלים בבית בעזרת שעון אחד. בבית רגיל צריך לזכור לפני שבת להרים את המפסק של כל השעונים למצב שבת. בבית חכם השעון מכניס את הבית באופן אוטומטי למצב שבת. בבית רגיל צריך לכוון את השעונים ולהגדיר את פעולתם מחדש מעת לעת בהתאם לזמני כניסת ויציאת השבת. בבית חכם השעון הוא לרוב אסטרונומי (שעון המחשב את זמני השקיעה/ זריחה) ולכן הוא כבר מתוזמן בדיוק למועדי כניסת ויציאת השבת.
 
 
 
 
בית חכם בשירות שומרי שבת
 
 
 
 
מפסקים:
כל שומר שבת מכיר את הסיטואציה המביכה שבה מישהו מבני הבית (או האורחים) נשען בטעות על המפסק... זה אומר שאחרי הטעות הזאת, המשפחה נשארת בחושך למשך כל השבת (אגב, מבחינה הלכתית אסור להביא ילד ולהצביע לו על המפסק כדי שהוא ידליק את האור). בבית חכם קיימת אפשרות לנטרל את כל המפסקים למשך השבת. לא יעזור לנו גם אם נלחץ עליהם שוב ושוב, הם יתנהגו כמו עציץ.

תריסים:
שומרי שבת מצוידים בדרך כלל בפתרון פתיחה מכאני לתריסים חשמליים (מנואלה). זה מצוין למי שיש לו תריס או שניים. זהו פתרון מאד לא מוצלח כשמדובר בבתים עם שמונה תריסים, זה יכול כבר לעייף. בית חכם יכול לשלוט על התריסים גם לפי תזמונים (בעזרת השעון) וגם להוריד/ להעלות תריסים אוטומטית בהתאם לכמות האור בפנים ובחוץ.

שומרי השבת יכולים ליהנות ממערכת שתאפשר להם שליטה טובה יותר על החשמל באופן אוטומטי בשבת. מעבר לגמישות ולאפשרויות הרבות שהמערכת מציעה, אחת התועלות המשמעותיות ביותר היא החיסכון המושג ע"י הבית החכם כאשר מכשירי החשמל, מעגלי התאורה והתריסים פועלים רק בזמן שהם צריכים לפעול.

הכותב אינו סמכות הלכתית ובכל מקרה, אין לראות במאמר הזה תחליף לייעוץ הלכתי.