מערכות כריזה לבית ספר

 

מערכת כריזה איכותית מאפשרת ניהול וארגון מוצלחים בבית הספר

 
 
מערכות כריזה מהוות חלק בלתי נפרד מבתי הספר בארץ ובעולם כבר שנים רבות. המערכת משמשת בראש ובראשונה להשמעת הצלצול המוכר, המבשר על תחילת השיעור או על הפסקה. יתר על כן, היא משמשת להעברת הודעות לתלמידים בצורה פשוטה ויעילה. מערכות הכריזה הקיימות בבתי הספר הן כמעט תמיד נייחות. השימוש בהן לרוב מתנהל בחדר אחד בו יש אמצעי שילטה במערכת. במקרים מסוימים, מערכת הכריזה בבית הספר אינה איכותית, והדבר בעל משמעות ניכרת. מערכת שאינה איכותית אינה נשמעת למרחק רב בצורה ברורה. הדבר עלול לגרום לאי סדר ולאי הבנה בין ההנהלה לתלמידים. עם זאת, בשימוש במערכת כריזה איכותית, קל יותר לשלוט בנעשה בבית הספר, ולכן השקעה במערכת כזו הינה חשובה.

 

מה כדאי לדעת לפני התקנת מערכת כריזה?

 
ישנם מספר דברים שצריך לבחון לגבי מערכות כריזה בית ספריות לפני התקנתן:
• חוזק הקול – זהו דבר שנשמע טריוויאלי, אך חשוב ביותר לבחור את העוצמה של מערכת הכריזה. העוצמה חייבת להיות חזקה על מנת שכל התלמידים ישמעו את המערכת מכל מקום, אפילו אם מדובר בתלמיד שנמצא בחצר רועשת בזמן ההפסקה.
• גמישות מבחינת הצלצול – בשנים האחרונות צלצול מוסיקלי נעשה מאוד נפוץ בבתי ספר, בעיקר בגילאים הצעירים. מתן אפשרות לשינוי הצלצול למנגינות שונות מאפשר לו להיות נעים יותר לאוזני התלמידים והתושבים בסביבת בית הספר.
• הפעלה פשוטה – לא רק ההנהלה עושה שימוש במערכת הכריזה, אלא גם צוות המורים ולפעמים אפילו התלמידים. לשם כך, יש צורך בהפעלה פשוטה של המערכת. שימוש פשוט שאינו מצריך ידע טכני נותן יכולת להעביר את המסרים בצורה קלה ופשוטה. בנוסף, פשטות ההפעלה חשובה גם במקרים בהם יש צורך באזעקה, במצבי אמת או באזעקות תרגול.
 
מערכות כריזה
 

חשוב לבצע התקנה מקצועית

 
 
 
התקנה של מערכות כריזה לבתי ספר דורשת ידע מקצועי בנושא, על מנת להתאים את המערכת בצורה אופטימלית לצורכי בית הספר. ההתקנה דורשת חיבור למערכת החשמל ומיפוי של החדרים בבניין. ביצוע התקנה על ידי אנשי מקצוע, תאפשר לכם ליהנות ממערכת כריזה שתעבוד שנים רבות.