מערכות כריזה למפעלים

 

מדוע ישנו צורך במערכות כריזה במפעלים?

 
 
מפעלים הם מקומות אשר עושים בהם שימוש בחומרים מסוכנים או במכשירים כבדים שעלולים לגרום לפציעות, לכן בטיחות היא דגש עיקרי מרוב המפעלים. מערכת כריזה היא חלק בלתי נפרד מכל מפעל, כיוון שהיא מהווה גורם משמעותי בשמירה על הבטיחות. מערכת כריזה מאפשרת להפעיל אזעקה במקרה הצורך, ולפנות את העובדים מהמקום המסוכן במהרה. זאת ועוד, השימוש במערכת כריזה במפעלים יכולה להיות גם עבור יצירת סדר במפעל, מתן תזכורת על שעות ההפסקה ואפילו למטרת העברת סיורים במפעל.
 

יש מספר דברים שכדאי לבדוק לגבי מערכת הכריזה לפני התקנתה

 
מערכות כריזה למפעלים צריכות להיות איכותיות ביותר. על מנת לבחור במערכת איכותית, חשוב לשים לב למספר דגשים:
• עמידות המערכת – במפעלים רבים ישנם תנאים שעשויים לפגוע במערכות חשמליות שונות, כמו לחות או אדים של חומרים שונים. כדאי מאוד לבדוק שכל החלקים של המערכת עמידים ביותר לכל נזק אפשרי. חשוב במיוחד לבדוק את עמידות השופרים לנזקי הזמן והחומרים במפעל.
• עוצמה – לעתים קרובות יש במפעלים רעש רב, אשר מקשה על שמיעת האזעקה במקרה חירום. לכן, חשוב מאוד לבדוק את עוצמת הקול של מערכת הכריזה. עוצמה חזקה מאפשרת לשמור על מפעל בטוח יותר.
• שילוב של כריזה ואזעקה – מערכות כריזה המתקדמות ביותר הן אלו שמכילות שילוב בין השמעת אזעקות לבין אפשרות דיבור בכריזה. השמעת האזעקות היא כמובן טריוויאלית ומטרתה היא בעיקר בטיחותית. הכריזה באמצעות דיבור הינה גם כן חשובה ביותר ומאפשרת להודיע הודעות ולייצר סדר.
 
 

חשוב לבצע התקנה מקצועית

 
 
מערכות כריזה
 
 
 
התקנה של מערכות כריזה במפעלים דורשת תכנון נכון של מיקום החלקים שלה במפעל, יחד עם מחשבה על אופן הפעלה פשוט. חשוב להבין שרק איש מקצוע מוסמך אשר יש לו ידע טכני בהתקנות מערכות כאלו יוכל לבצע עבורכם עבודה שתהיו מרוצים ממנה. תכנון מקצועי של המערכת על פי מבנה המפעל והתאמתה לצורכי המפעל מאפשרים להשיג שליטה מלאה בניהול המפעל ובטיחות רבה. איש מקצוע יוכל להתאים עבורכם את המערכת הטובה ביותר, שתיתן לכם שביעות רצון מקסימלית.